Harry Potter
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Harry Potter

Това е роу плей форум отнасящ се за Хари Потър.
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Poll
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Важни съобщения
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeСря Сеп 14, 2011 5:07 pm by Фелисия Дъмбълдор

» Вътрешния Двор на Хогуортс.
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeЧет Сеп 01, 2011 7:02 pm by Драко Малфой

» Разпределителна шапка
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeНед Авг 28, 2011 4:00 pm by Джини Уизли

» Нашето талисманче
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeВто Юни 07, 2011 3:48 pm by Фелисия Дъмбълдор

» Общата стая на Грифиндор
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeПон Май 30, 2011 7:40 am by Хърмаяни Грейнджър

» Идеята с клубовете
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeПон Май 30, 2011 7:33 am by Хърмаяни Грейнджър

» При хипогрифа Бъкбийк
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeНед Май 29, 2011 6:51 pm by Роналд Уизли

» Двора с тиквите
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeНед Май 29, 2011 6:47 pm by Роналд Уизли

» Забранената гора
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeНед Май 29, 2011 6:46 pm by Роналд Уизли

Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 26, на Сря Окт 25, 2017 7:16 pm
Navigation
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар
Часовничето
Лист с песни

MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com
Героите на Първи курс
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeЧет Апр 21, 2011 5:54 pm by Фелисия Дъмбълдор
*Име: /Не избирайте прекалено сложни имена, които трудно се запомнят; не смесвайте например френско и английско име, освен ако не е свързано с историята ви/

*Възраст: /11 - не може да сте нито повече, нито по-малко/

*Кръв: …

Comments: 13
Герои на преподаватели
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeЧет Апр 21, 2011 5:35 pm by Фелисия Дъмбълдор
*Име: /Не избирайте прекалено сложни имена, които трудно се запомнят; не смесвайте например френско и английско име, освен ако не е свързано с историята ви/

*Възраст: /над 18/

*Кръв: /Чиста; смесен брак; мъгълокръвна/



Comments: 8
Пасивни герои
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeСъб Май 14, 2011 6:00 pm by Фелисия Дъмбълдор
Това са ваши неофициялни герои,които често присъстват в роулплея ви.Официалното (актуално) име, с което пишете е вашият герой.Пасивните герои не могат да пишат отделни постове.
...
Един пасивен герой трябва да има …

Comments: 0
Специални кандидатури
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeПон Май 09, 2011 4:06 pm by Фелисия Дъмбълдор
Специаллните кандидатури се дават на заслужилите и на тецзи,които току-що са се регистрирали и нямат друг пост-учител ,ученик и други.
Диментор
Известен убиец
Известен магьосник
Министър на Магията
Мъгъл
Модератор


Comments: 0
Други кандидатури
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeНед Май 08, 2011 3:19 pm by Фелисия Дъмбълдор
И така, ако не искате да бъдете преподавател, но пък не желаете и да сте ученик в Хогуортс, можете да си изберете друга професия. Ето и възможностите:

* Управител на магазин в Хогсмийд, Диагон-али и Продънения …

Comments: 0
Кандидатстване за префект
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeПет Апр 22, 2011 6:40 am by Фелисия Дъмбълдор
Кандидатсвайте тук.Трябва да сте поне 4 курс.Правете си героя в съответното място-курс.


Префекти на Рейвънклоу
1префект-
2префект-
3префект-
4префект-


Префекти на Грифиндор
1префект-
2префект-
3префект-
4префект-




Comments: 0
Свободни длъжности ,като учители
Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeЧет Апр 21, 2011 5:37 pm by Фелисия Дъмбълдор
ПРЕДМЕТИ

*Аритмантика -Фелисия Дъмбълдор
*Астрономия -
*Билкология -
*Вълшебство - Фелисия Дъмбълдор
*ГЗМС - Алайжа Абруций
*Древни руни -
*ЗСЧИ - Белатрикс Лестранж
*История на магията - Алайжа Абруций
*Куидич -


Comments: 0
Top posters
Фелисия Дъмбълдор
Уроците на първи курс по Вълшебство Vote_lcapУроците на първи курс по Вълшебство Voting_barУроците на първи курс по Вълшебство Vote_rcap 
Джини Уизли
Уроците на първи курс по Вълшебство Vote_lcapУроците на първи курс по Вълшебство Voting_barУроците на първи курс по Вълшебство Vote_rcap 
Хърмаяни Грейнджър
Уроците на първи курс по Вълшебство Vote_lcapУроците на първи курс по Вълшебство Voting_barУроците на първи курс по Вълшебство Vote_rcap 
Белатрикс Лестранж
Уроците на първи курс по Вълшебство Vote_lcapУроците на първи курс по Вълшебство Voting_barУроците на първи курс по Вълшебство Vote_rcap 
Harry Potter
Уроците на първи курс по Вълшебство Vote_lcapУроците на първи курс по Вълшебство Voting_barУроците на първи курс по Вълшебство Vote_rcap 
Роналд Уизли
Уроците на първи курс по Вълшебство Vote_lcapУроците на първи курс по Вълшебство Voting_barУроците на първи курс по Вълшебство Vote_rcap 
Драко Малфой
Уроците на първи курс по Вълшебство Vote_lcapУроците на първи курс по Вълшебство Voting_barУроците на първи курс по Вълшебство Vote_rcap 
Segundo Cernadas
Уроците на първи курс по Вълшебство Vote_lcapУроците на първи курс по Вълшебство Voting_barУроците на първи курс по Вълшебство Vote_rcap 
Сивиръс Снейп
Уроците на първи курс по Вълшебство Vote_lcapУроците на първи курс по Вълшебство Voting_barУроците на първи курс по Вълшебство Vote_rcap 
Alija AbrusiusYurusarenai
Уроците на първи курс по Вълшебство Vote_lcapУроците на първи курс по Вълшебство Voting_barУроците на първи курс по Вълшебство Vote_rcap 
Affiliates
free forum


 

 Уроците на първи курс по Вълшебство

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Фелисия Дъмбълдор
Дир. на Хогуортс,Ръководител на Рейвънклоу,учител по Вълшебство,Мъгълознание,Аритмантика,Отвари
Дир. на Хогуортс,Ръководител на Рейвънклоу,учител по Вълшебство,Мъгълознание,Аритмантика,Отвари
Фелисия Дъмбълдор


Брой мнения : 165
Join date : 21.04.2011
Age : 29
Местожителство : Хогуортс

Уроците на първи курс по Вълшебство Empty
ПисанеЗаглавие: Уроците на първи курс по Вълшебство   Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeВто Май 10, 2011 5:37 pm

Отидох в часа си по вълшебство.Бях облечена в красива сина рокля държаща се само на бюста ми.На кръста имах розов колан, а на раменета красив розов шал.Сините ми боти с токче чаткаха по коридора.Връката си стисках красивата си розова пръчка с гравиран лилав диамант.Излъчвах властност ,но бях мила и дружелюбна.
Когато пристигнах ,нямаше никой,затова влязох в кабинета се ,за да реша какво точно ще говоря.Оставаха още 20 минути до моя първи час с първокурсниците.Дали ще да притеснени...Сигурно...На дойдоха и аз си изправих пред класа и се представих: -Казвам се Фелисия Дъмбълдор.Като малка обичах този предмет.Надявам се и вие да го обикните.Сега ще ви предам уроко си.Днес ще започнем заклинанията :Лумос,Алохомора и Уингардиум Левиоза.Алохомора отключва врати и др.Понякога се правят заклинания срещу Алохомора.Уингардиум Левиоза е заклинание за повдигане на хора и предмети.-Замахнах към дъската и там се изписа ето това:
Алохомора – магия за отваряне на заключени врати, прозорци, шкафове и др
Лумос-произвежда светлина на върха на пръчката.По-късно ще учим и Лумос Максима-произвежда огромно много светлина.


Уингардиум Левиоза – магия за левитация. Изпълнява се с хубав замах на китката с магическата пръчка и накрая се казва "цък"; от англ. wing – крило и levis – лек. -Моля да припишете това.После ще продължа.-Всички пишеха...По едно време писането намаля и аз започнах да говоря: -Желая да ме слушате изключително внимателно.Има магии забранини от закона и магии не забранени.Забранените магии са.....-Изачаках отговора на класа.-Така ,деца! сега смятам да ви кажа моите планове за годината и някой правила в моя клас!Желая да ме слушате ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВНИМАТЕЛНО И АКО ИСКАТЕ ДА ЗАПИСВАТЕ!!!Смятам през първия срок да изучим повечко заклинания.А във втори срок смятам да изиграем дуели.Сигурно знаете какво са дуели,но затова по-късно.Сега,правилата.В моя час никой не говори заедно с мен и не обичам много да се шуми.Разбира се,при заклианията ще има шум,но не и безразборно говорене коя мантия да облечете или кое момче е най -сладко.Строга ъм,но съм и дружелюбна и ще се надявам да не се карами много ,мнного.Е ,за днес стига.Домашното е : За какво се използват магиите ,които учихме и защо магиите Авада Кедавра,Круциатус и Империо са забранени и какво се случва при изпращане към някой една от тези заклинания.Пращайте ми домашните по Лс !Срок за предаване 1 седмица и да ми напишете рп за това ,че сте били в час. Станах и излязох с величествена походка от кабинета ,като довърших: -И приятен и успешен ден ,деца и дано не съм ви се сторила много строга!


Последната промяна е направена от Фелисия Дъмбълдор на Вто Май 10, 2011 6:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://hogwartsmagicworld.bulgarianforum.net
Хърмаяни Грейнджър
Грифиндор -1курс
Грифиндор -1курс
Хърмаяни Грейнджър


Брой мнения : 37
Join date : 24.04.2011
Age : 25
Местожителство : Лондон

Уроците на първи курс по Вълшебство Empty
ПисанеЗаглавие: -   Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeВто Май 10, 2011 6:27 pm

Хърмаяни бързаше за следващият си час-Вълшебство!Супер!Любимият и час.Имеше малък вариант да е закъсняла.Тъкмо стигна го вратата с табелка "Вълшебство",когато звънецът удари звънко и мононотно както винаги.Момичето веднага влезе в стаята и поздрави преподавателката с "Добро утро,госпожице!".След това се огледа за свободно място,където да седне.Имаше такова до едно момиче от дома в който бе разпределена Хърмаяни.Хърмз и подшушна:
-Може ли да седна до теб?-другото дете кимна и младата Грейнджър започна да записва магиите които щяха да изучават днес,а именно-Алохомора,Лумос и Уингардиум Левиоса.Когато писането понамаля младата учителка ми попита кои са забранените проклятия.Първокурстничката веднага стрелна ръката си нагоре и почти веднага след като я посочиха да отговори тя каза-Авада Кедавра,Круцио и Империо!Ако човек използва едно от тях отива в Азкабан-затворът на магьостниците-непропусна да добави тя.Преподавателката и се усмихна мило,от което Хърмаяни леко почервеня.
Върнете се в началото Go down
Фелисия Дъмбълдор
Дир. на Хогуортс,Ръководител на Рейвънклоу,учител по Вълшебство,Мъгълознание,Аритмантика,Отвари
Дир. на Хогуортс,Ръководител на Рейвънклоу,учител по Вълшебство,Мъгълознание,Аритмантика,Отвари
Фелисия Дъмбълдор


Брой мнения : 165
Join date : 21.04.2011
Age : 29
Местожителство : Хогуортс

Уроците на първи курс по Вълшебство Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроците на първи курс по Вълшебство   Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeВто Май 10, 2011 6:30 pm

Браво!5 точки за Грифиндор и И .Чакам и дом.
Върнете се в началото Go down
https://hogwartsmagicworld.bulgarianforum.net
Джини Уизли
Грифиндор -1курс
Грифиндор -1курс
Джини Уизли


Брой мнения : 37
Join date : 08.05.2011
Местожителство : Хралупата

Уроците на първи курс по Вълшебство Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроците на първи курс по Вълшебство   Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeВто Май 10, 2011 6:51 pm

Е,първия ми час беше по Вълшебство.Невероятно. Бях толкова развълнувана,че не можех да си намеря място.Вървях към кабинета по предмета и влезнах вътре без да закъснея поздравявайки учителката ни.Седнах на втория чин където имаше две свободни места.Подредих принадлежностите си за часа пред мен на чина и когато звънеца звънна аз бях готова.Точно в този момент влезна едно момиче и ме попита дали може да седне при мен и аз кимнах.Започнахме да пишем магийте,които щяхме да изучаваме днес - Алохомора,Уингардиум Левиоза и Лумос.А ето това беше написано на дъската:
Алохомора – магия за отваряне на заключени врати, прозорци, шкафове и др
Лумос-произвежда светлина на върха на пръчката.По-късно ще учим и Лумос Максима-произвежда огромно много светлина.
Уингардиум Левиоза – магия за левитация. Изпълнява се с хубав замах на китката с магическата пръчка и накрая се казва "цък"; от англ. wing – крило и levis – лек.
Професор Ф.Дъмбълдор ни каза за забранените заклинания и попита кои са те.В този миг ръката на момичето до мен се стрелна във въздуха и то отговори:
- Авада Кедавра,Круцио и Империо!Ако човек използва едно от тях отива в Азкабан-затворът на магьостниците.
Аз знаех това от моето семейство,но все едно.
След това професор Ф.Дъмбълдор ни даде домашното и излезе от стаята.
Върнете се в началото Go down
Harry Potter
Грифиндор -1курс
Грифиндор -1курс
Harry Potter


Брой мнения : 28
Join date : 21.04.2011

Уроците на първи курс по Вълшебство Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроците на първи курс по Вълшебство   Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeВто Май 10, 2011 7:00 pm

Събудих се и както винаги бях закъснял за час. Влязох в стаята и поздравих:
-Добро утро, госпожице. Съжалявам за закъснението и съм готов да си понеса наказанието. - казах и виновно сведох глава, докато звукът от перата, скърцащи по пергаментите спряха и хиляди погледи се впиха в мен, жадно изпивайки ме, изучавайки всяка част от мен.
След като учителката ми позволи да седна, тя още веднъж каза за трите непростими заклинания. "Империо, Круцио, Авада Кедавра..." - повторих си наум, за да ги запомня и насочих вниманието си към другите три магии, които спомена учителката.
"Уингардиум Левиоса, Лумос, Алохомора - доста полезни магии" - казах си наум и отново ги повторих.
Но всичко хубаво си има и своя край. Звънецът би, но аз останах малко по-дългичко, за да си запиша всичко от дъската, както и домашното.
Бързо станах от мястото си и събирайки си нещата, развълнуван изхвърчах за следващия си час, като постоянно си мислех за дуелите, коти щяха да се осъществят втория срок.
"Ох, дано се изправя срещу Малфой, та веднъж за винаги да му затворя устата" - помислих си аз и се спуснах по стълбите, минавайки покрай говорещите портрети, за следващия си час.
Погледнах си програмата, но бързо ми се помрачи настроението - имах двоен час по Отвари при Снейп - ха, каква изненада.
С посърнало лице се отправих към подземията.
Върнете се в началото Go down
Фелисия Дъмбълдор
Дир. на Хогуортс,Ръководител на Рейвънклоу,учител по Вълшебство,Мъгълознание,Аритмантика,Отвари
Дир. на Хогуортс,Ръководител на Рейвънклоу,учител по Вълшебство,Мъгълознание,Аритмантика,Отвари
Фелисия Дъмбълдор


Брой мнения : 165
Join date : 21.04.2011
Age : 29
Местожителство : Хогуортс

Уроците на първи курс по Вълшебство Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроците на първи курс по Вълшебство   Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeСря Май 11, 2011 5:36 pm

Браво.5 точки Джин и Хари и на двамата И.
Върнете се в началото Go down
https://hogwartsmagicworld.bulgarianforum.net
Фелисия Дъмбълдор
Дир. на Хогуортс,Ръководител на Рейвънклоу,учител по Вълшебство,Мъгълознание,Аритмантика,Отвари
Дир. на Хогуортс,Ръководител на Рейвънклоу,учител по Вълшебство,Мъгълознание,Аритмантика,Отвари
Фелисия Дъмбълдор


Брой мнения : 165
Join date : 21.04.2011
Age : 29
Местожителство : Хогуортс

Уроците на първи курс по Вълшебство Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроците на първи курс по Вълшебство   Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeСря Май 11, 2011 5:57 pm

Влязох забързано в класната стая.Бяха позакъсняла,ама какво !Всички бяха дошли.
-Извинете за закъснението ми ,но моя милост се успа.Такаааа.Днешния урок.Хм...
Затърсих си магическата пръчка и изохкаха.
-Ами,деца забравила съм си пръчката ще пиша по дъската ,а докато пишете ще отскоча да си я взема.
Няколко деца ми предложиха своите.
-не,не на вас ще ви трябват замагиите.
Послех взех маркера и започнах да пиша.Имах страхотне пъчирк.Със заврънкулки ,твърди много много красив и четлив
Агуаменти-произвежда струйка вода за пиене или при по силно казване може да предизвика и нещо като голяма и силна струя.Ще изучаваме и Агуаменти Максима-много вода.
Статистика или по-точно добро и пълно обяснеине
Агуаменти – магия,която причинява струя чиста вода(може и за пиене,излизаща от пръчката на магьосника, предизвикал я; от лат. “aqua” – „вода”

Акцио-магията призовава предмета към,който е насочена и той идва при теб -връката-при някой магьосници при неправилно изричание ли и нещо друго могат да бъдат ударени и така нататък.
Статистика или по-добро пълно обяснение
Акцио – призоваваща магия; от лат. – извиквам, призовавам

Колопортус – магия за запечатване на врата.При нея се чува едни жвакащ звук.Може да се отвори с Алохомра.

Локомотор + име на предмет – действа като магия за левитация.В днешния час ще го използваме с перо.

Така.Препишете това,а аз отивам да си взема пръчката.
Излязох и щом се върнах някой още пишеха.Когато перата спряха да дращят рекох.
-Всеки започва с първата магия.След като я направи веднъж идва при мен и ми показва.Чак тогава когато одобря мжете да перминете към друга.

Скоро повечето успяха.
За домашно искам 60 см домашно за изучените магии.Изчерпатиелно.За всяка магия поне 4 реда.И да отговорите на въпросите:
1.Какво е магията?
2.Изучени досега магии.

Искам и да пишете рп как се упражнявате ,но не успявате от първия път-това екъм домашното.Срок за предавнае най-много 2 дена.
Задължително рп ,че сте били в час.

-Приятен ден ,деца.Да се упражнявате,че ще започнем с малко изпитче,в което ще изпиатм 5 деца.
Послре излязох и се насочих към другия си час.
Върнете се в началото Go down
https://hogwartsmagicworld.bulgarianforum.net
Джини Уизли
Грифиндор -1курс
Грифиндор -1курс
Джини Уизли


Брой мнения : 37
Join date : 08.05.2011
Местожителство : Хралупата

Уроците на първи курс по Вълшебство Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроците на първи курс по Вълшебство   Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeСря Май 11, 2011 6:40 pm

Вървях към кабинета по Вълшебство.Много бях доволна,тъй като имах ''Изключителен'' на домашното ми по предмета. Първите ми оценки и всички бяха ''И''. Днес щяхме да се упражняваме до колкото знам и много се надявах да се справя...Бях пред вратата когато се блъснах в някакво момче от вълнение.Изпуснах перото си,но го вдигнах и погледнах към момчето.Беше с кафява коса,зелени очи и носеше очила.
- Извинявай - казах му аз и влезнах в стаята.Почувствах се виновно за това,че не гледах къде вървях.
Професор Фелисия Дъмбълдор закъсня за часа с няколко минутки и беше забравила пръчката си,но ни се извини.
- Ето ако искате моята професор Фелисия Дъмбълдор? - предложих и мигновенно аз,както и други деца от класа.
- Не, не, на вас ще ви трябват за магиите. - отговори ни тя,и се зае да пише ръчно на дъската.
Имаше хубав и изваян почерк,написа нещата и отиде да вземе магическата си пръчка,а ние продължихме да пишем.По това време аз погледнах момчето,което бях бутнала и в този момент и той ме погледна.Аз само плахо се усмихнах и отново продължих да пиша.

Агуаменти-произвежда струйка вода за пиене или при по силно казване може да предизвика и нещо като голяма и силна струя.Ще изучаваме и Агуаменти Максима-много вода.
Статистика или по-точно добро и пълно обяснеине
Агуаменти – магия,която причинява струя чиста вода(може и за пиене,излизаща от пръчката на магьосника, предизвикал я; от лат. “aqua” – „вода”

Акцио-магията призовава предмета към,който е насочена и той идва при теб -връката-при някой магьосници при неправилно изричание ли и нещо друго могат да бъдат ударени и така нататък.
Статистика или по-добро пълно обяснение
Акцио – призоваваща магия; от лат. – извиквам, призовавам

Колопортус – магия за запечатване на врата.При нея се чува едни жвакащ звук.Може да се отвори с Алохомра.

Локомотор + име на предмет – действа като магия за левитация.В днешния час ще го използваме с перо.

Това беше написано на дъската.Скоро професор Ф.Д. се върна, а аз бях приключила с писането,но не всички,затова тя ни изчака и след това един по един ни извикваше пред дъската да направим някоя магия.Когато дойде моя ред,аз станах и отидох при нея.
-Кхъ-кхъм.. - прокашлях се аз.Вдигнах пръчката към вратата и казах: - КОЛОПОРТУС! - нищо не стана.Съсредоточих се много силно.. - КОЛОПОРТУС!
И ето! Успях!Чу се жвакащ звук и аз направих магията! Не можех да повярвам! Професор Фел.Дъмбълдор ме похвали и ме одобри.Точно тогава аз пак вдигнах пръчката си и изрекох:
- АЛОХОМОРА! - и вратата се отключи!
Бях толкова щастлива. И точно след мен стана това момче.. и тогава разбрах,че се казва Хари Потър.Не го познавах, но беше възможно да се запознаем. След като повечето направиха магиите, госпожата ни даде домашно и ни освободи от часа.

Само искам да кажа,че да!Учихме Алохомора миналия час,но не сме го практикували заклинанието.


Последната промяна е направена от Джини Уизли на Сря Май 11, 2011 8:12 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Фелисия Дъмбълдор
Дир. на Хогуортс,Ръководител на Рейвънклоу,учител по Вълшебство,Мъгълознание,Аритмантика,Отвари
Дир. на Хогуортс,Ръководител на Рейвънклоу,учител по Вълшебство,Мъгълознание,Аритмантика,Отвари
Фелисия Дъмбълдор


Брой мнения : 165
Join date : 21.04.2011
Age : 29
Местожителство : Хогуортс

Уроците на първи курс по Вълшебство Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроците на първи курс по Вълшебство   Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeСря Май 11, 2011 7:30 pm

Много добре!Страхотно.Невероятно.10точки и И !
Върнете се в началото Go down
https://hogwartsmagicworld.bulgarianforum.net
Хърмаяни Грейнджър
Грифиндор -1курс
Грифиндор -1курс
Хърмаяни Грейнджър


Брой мнения : 37
Join date : 24.04.2011
Age : 25
Местожителство : Лондон

Уроците на първи курс по Вълшебство Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроците на първи курс по Вълшебство   Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeСря Май 11, 2011 7:45 pm

Отново вървях е към кабинета по Вълшебство,за вторият си час там.Ходех бързо и леко,да не би да закъсня.Е това не стана!Когато влязох в класната стая учителката още я нямаше.И още как-закъсня за часа!"Е,на всеки се случва!"-помислих си аз.Въпреки,че тя си бях набила в главата че не е хубаво да се закъснява.След като дойде,професор Дъмбълдор се извини за своето закъснение и каза че е забравила магическата си пръчка.
-Искате ли моята професор Дъмбълдор?От лоза,със сърцевина от дракон...-залисах се в обясняване от какво е,от какво дърво е и т.н.Но се усетих и я прибрах,защото Фелисия Дъмбълдор ни каза,че на нас ще ни трябват в магиите.След това изписа на дъската това което щяхме да изучаваме днес и отиде да вземе пръчката си:
Агуаменти-произвежда струйка вода за пиене или при по силно казване може да предизвика и нещо като голяма и силна струя.Ще изучаваме и Агуаменти Максима-много вода.
Статистика или по-точно добро и пълно обяснеине
Агуаменти – магия,която причинява струя чиста вода(може и за пиене,излизаща от пръчката на магьосника, предизвикал я; от лат. “aqua” – „вода”

Акцио-магията призовава предмета към,който е насочена и той идва при теб -връката-при някой магьосници при неправилно изричание ли и нещо друго могат да бъдат ударени и така нататък.
Статистика или по-добро пълно обяснение
Акцио – призоваваща магия; от лат. – извиквам, призовавам

Колопортус – магия за запечатване на врата.При нея се чува едни жвакащ звук.Може да се отвори с Алохомра.

Локомотор + име на предмет – действа като магия за левитация.В днешния час ще го използваме с перо.
След като преписах урока се обърнах назад и видях едно червенокосо момче което се чумереше,защото урока бил много дълъг.Въпреки,че мразех да говоря в час ми се стори любопитно това момче.
-Аз съм Хърмаяни Грейнджър,а Вие сте?-попитах и той тъкмо да ми отговори учителката влезе.
-Госпожице Грейнджър и господин Уизли моля Ви не говорете в час!-каза тя и веднага се обърнах напред и заслушах какво ще каже тя.
Трябваше да направим някоя от магийте които бяха написами на дъската.Когато дойде моят ред се изправих,запреднах ръкавите на мантията си и изрекох бавно и отчетливо:
-Агуаменти!-нищо не излезе от пръчката ми освен няколко миниатюрни капчици вода.Е,и това бе напредък!-Агуаменти!-този път го казах по-силно от предишния.Проточи се струя вода,която ме накара едва ли не да подскоча във въздуха.Преподавателката кимна одобрително и аз си седнах на мястото.Скоро часа свърши и аз излязох,като се опитах да настигна червенокосото момче от часа.
Върнете се в началото Go down
Фелисия Дъмбълдор
Дир. на Хогуортс,Ръководител на Рейвънклоу,учител по Вълшебство,Мъгълознание,Аритмантика,Отвари
Дир. на Хогуортс,Ръководител на Рейвънклоу,учител по Вълшебство,Мъгълознание,Аритмантика,Отвари
Фелисия Дъмбълдор


Брой мнения : 165
Join date : 21.04.2011
Age : 29
Местожителство : Хогуортс

Уроците на първи курс по Вълшебство Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроците на първи курс по Вълшебство   Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitimeЧет Май 12, 2011 5:33 pm

Хм...10точки и И.Браво.
Върнете се в началото Go down
https://hogwartsmagicworld.bulgarianforum.net
Sponsored content





Уроците на първи курс по Вълшебство Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроците на първи курс по Вълшебство   Уроците на първи курс по Вълшебство Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Уроците на първи курс по Вълшебство
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Дневник по Вълшебство
» Домашните на първи курс
» Уроците на първи курс по ЗСЧИ
» Уроците на първи курс по Отвари
» Уроците на първи курс по Мъгълознание

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harry Potter :: Учебни предмети :: Вълшебство-
Идете на: